rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | -10% PRZY ZAKUPIE DOWOLNYCH 5 PRODUKTÓW | -15% przy zakupie CAŁEJ LINII REGIME

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

JAK CZĘSTO ZMIENIAĆ KOSMETYKI?

Najprościej można byłoby odpowiedzieć, że tak długo jak stosujesz kosmetyki przeznaczone do Twojego rodzaju skóry i widzisz, że jej służą – tak długo nie należy ich zmieniać. Jednak pielęgnacja i stosowanie kosmetyków to temat bardziej złożony, dlatego w tym artykule dowiesz się, kiedy jednak warto zastanowić się nad zmianą kosmetyków.

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w rutynie pielęgnacyjnej?

Istnieją konkretne zasady skutecznej, domowej pielęgnacji. U podstaw pielęgnacji każdej cery, niezależnie od wieku, płci, rasy, stylu życia powinno leżeć stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Kolejnym, ważnym krokiem jest używanie kosmetyków z antyoksydantami oraz produktów nawilżających. Ponadto bardzo istotne jest regularne złuszczanie naskórka, a także okresowe zabiegi gabinetowe.

Co, jeśli mam już „swoje” kosmetyki?

Jeśli mamy już wybrane ulubione, współpracujące z naszą cerą kosmetyki, nic one nie zdziałają bez systematyczności stosowania. O pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu należy pamiętać codziennie, niezależnie od pory roku i szerokości geograficznej, na której się znajdujemy.  

Absolutnie nie należy używać kosmetyków po upływie terminu ważności albo ignorować terminu, który określa piktogram PAO. Narażamy się wtedy nie dość, że na brak działania danego produktu, to jeszcze na przykre konsekwencje, jak podrażnienia. 

Kiedy jednak zmieniać kosmetyki?

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Na pewno warto obserwować swoją cerę, jej potrzeby, które zazwyczaj zmieniają się w czasie. Wymienić należy okres dojrzewania, ciąże, andropauzę i menopauzę, a także zmianę miejsca zamieszkania o innym klimacie niż dotychczas, przewlekły stres czy choroby.

Zmienić kosmetyki należy także wtedy, kiedy się przeterminują, zmienią zapach lub konsystencję, lub nasza skóra przestała dobrze na nie reagować. Warto być na bieżąco z nowościami, ale nie przeceniać ich wartości – to, co jest dobre dla jednej osoby, niekoniecznie będzie dobre dla nas. I zawsze czytać skład INCI. Jak to robić i na co zwracać uwagę w INCI znajdziesz tutaj.

Udostępnij:

Instagram
WhatsApp
Pinterest

AKTUALNOŚCI