rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | -10% PRZY ZAKUPIE DOWOLNYCH 5 PRODUKTÓW

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

WITAMINA C W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI – PO CO?

Witamina C, znanym również jako kwas askorbinowy, jest kluczowym składnikiem w produktach do pielęgnacji skóry. W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego witamina C odgrywa tak ważną rolę w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

  1. Antyoksydacyjne właściwości

Witamina C jest silnym antyoksydantem, który pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki i szkodliwe promieniowanie UV. Pomaga to zapobiegać przedwczesnemu starzeniu skóry i może wspierać jej ogólny wygląd i jędrność.

  1. Stymulacja produkcji kolagenu

Kolagen jest białkiem, które pomaga zachować skórę elastyczną i jędrną. Witamina C odgrywa kluczową rolę w biosyntezie kolagenu, wspomagając naturalny proces odnowy skóry.

  1. Rozjaśnianie skóry

Witamina C może pomóc w redukcji plam pigmentacyjnych i przebarwień, równocześnie rozjaśniając ogólny koloryt skóry. Dla osób, które chcą osiągnąć bardziej jednolitą i promienną cerę, jest to idealna właściwość witaminy C.

  1. Hydracja i nawilżanie

Witamina C wspiera barierę hydrolipidową skóry, pomagając zachować jej odpowiednie nawilżenie. 

Witamina C – czy warto ją stosować?

Włączenie witaminy C do codziennej rutyny pielęgnacyjnej jest nie tylko modnym trendem, ale praktyką opartą na solidnej nauce i badaniach. Jej wszechstronne właściwości – od ochrony przed wolnymi rodnikami po stymulację produkcji kolagenu, zapobieganie powstawaniu nowych przebarwień oraz redukcja już istniających , czynią ją niezbędnym dodatkiem do każdej skutecznej rutyny pielęgnacyjnej.

Źródło:

J.M. Pullar, A. C. Carr, M. Vissers, The Roles of Vitamin C in Skin Health, Nutrients, 2017.

F. Al-Niaimi, N. Y. Zhen Chiang, Topical Vitamin C and the Skin: Mechanisms of Action and Clinical Applications, The Journal of Clinial Aesthetic Dermatology, 2017.

Udostępnij:

Instagram
WhatsApp
Pinterest