rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | -10% przy zakupie dowolnych 5 produktów.

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

PIELĘGNACJA TWARZY – W JAKIEJ KOLEJNOŚCI NAKŁADAĆ KOSMETYKI?

Właściwa pielęgnacja twarzy to systematyczne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków oraz prawidłowa kolejność ich aplikacji. W tym artykule dowiesz się, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki, aby uzyskać maksymalne korzyści podczas pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.

Dlaczego kolejność nakładania kosmetyków jest ważna?

Kolejność, w jakiej aplikujesz kosmetyki ma ogromny wpływ na skuteczność ich działania. Każdy kosmetyk ma swoje określone miejsce w rutynie pielęgnacyjnej.

Co więcej, zachowanie odpowiedniej kolejności stosowanych produktów pozwala ograniczyć ryzyko podrażnień przez substancje aktywne oraz ułatwia identyfikację kosmetyków, które mogą nie służyć naszej skórze.

Poranna pielęgnacja skóry krok po kroku i właściwa kolejność nakładania kosmetyków

1. Dokładne umycie skóry twarzy, szyi i dekoltu

Czysta skóra to warunek konieczny, aby substancje aktywne zawarte w kosmetykach, mogły zadziałać. W tym miejscu warto także zwrócić uwagę, że prawidłowa pielęgnacja to dbanie zarówno o skórę twarzy, jak i szyi oraz dekoltu.

2. Opcjonalnie użycie toniku lub esencji

Używanie w codziennej rutynie pielęgnacyjnej toniku lub esencji nie jest krokiem niezbędnym, jednak może być dobrym sposobem do wdrożenia określonych składników aktywnych, jak na przykład kwasów AHA czy BHA. Wodne formuły toników i esencji są przyjazne dla cer tłustych i problematycznych.

3. Nałożenie serum z witaminą C, E i kwasem ferulowym na suchą skórę

Serum z witaminą C i E działa antyoksydacyjnie, czyli redukuje negatywny wpływ wolnych rodników na naszą skórę. Działa rozjaśniająco i zapobiega powstawaniu przebarwień. Istotne jest, aby serum zawierało oprócz witaminy C i E także kwas ferulowy. Więcej o przeciwutleniaczach i ich zbawiennym wpływie na skórę znajdziesz w tym artykule.

4. Użycie kremu nawilżającego po wchłonięciu serum

Skóra składa się w dużej mierze z wody. Krem nawilżający ma za zadanie stworzyć barierę przed jej utratą.

5. Nałożenie kremu z filtrem SPF 30 lub 50

Bezwzględne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to najtańszy i najpewniejszy sposób opóźnienia starzenia skóry. Kremy z filtrem należy nakładać co 2-3 godziny oraz po każdym starciu lub zmyciu w objętości zalecanej przez danego producenta. Kremy z filtrem należy stosować także w dni pochmurne, od wschodu do zachodu słońca oraz przebywając w pomieszczeniu. 

Za powstawanie zmarszczek, przebarwień, elastozy słonecznej w dużej mierze odpowiedzialne są promienie UVA, które przenikają przez szyby i chmury. Z kolei za powstawanie określonych nowotworów skóry głównie odpowiedzialne jest promieniowanie UVB. Więcej o kremach z filtrem oraz o fotostarzeniu skóry znajdziesz w tym artykule.

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy i prawidłowa kolejność aplikacji kosmetyków

1. Dokładny demakijaż

Po całym dniu należy dokładnie zmyć pozostałości produktów do makijażu i pielęgnacji. Dotyczy to zarówno osób wykonujących pełny makijaż, jak i tych, które używają jedynie kremów BB/CC. 

2. Dokładne umycie skóry twarzy, szyi i dekoltu

To, czego nie usunie produkt do demakijażu, zmyjemy żelem, pianką lub innym produktem do mycia. Jest to krok niezbędny, aby pozbyć się warstwy produktu do demakijażu oraz przygotować skórę do dalszych etapów pielęgnacji.

3. Nałożenie na suchą skórę serum z niacynamidem lub produktu z retinolem w wybrane dni, kiedy taki produkt stosujemy

Serum to z zasady produkt lekki, ale zawierający skoncentrowane składniki aktywne. Należy wybierać produkty o dobranej do Waszej cery konsystencji. Należy uważnie patrzeć na składy, ponieważ serum na noc ma największy potencjał wspierający nawilżenie cery oraz działanie anti-aging. Dobre serum to podstawa pielęgnacji.

4. Użycie kremu nawilżającego po wchłonięciu serum

Krem nawilżający i odżywczy to niezbędny element wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Wspiera odbudowę bariery hydrolipidowej skóry, pozwala zadziałać składnikom z serum, może również zawierać gamę składników aktywnych.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas pielęgnacji?

Oprócz prawidłowej kolejności nakładania kosmetyków należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach ich stosowania:

  • kosmetyki stosujemy na czystą, umytą skórę;
  • serum nakładamy na suchą skórę;
  • kremy nakładamy po wchłonięciu serum.

Należy także pamiętać o indywidualnych potrzebach skóry. Jeśli masz specyficzne problemy, takie jak niedoskonałości czy przebarwienia, warto włączyć produkty przeznaczone do ich rozwiązania w swoją rutynę pielęgnacyjną.

– – –

Udostępnij:

Instagram
WhatsApp
Pinterest