rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | -10% PRZY ZAKUPIE DOWOLNYCH 5 PRODUKTÓW

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

JAKICH PROBLEMÓW Z CERĄ NIE ROZWIĄŻĄ KOSMETYKI?

witamina C zmiany potrądzikowe Rue de Skin Cosmetics

Każdy z nas na pewno spotkał reklamy, w których mógł usłyszeć, że dany kosmetyk rozwiązuje wszystkie problemy. Otóż tak nie jest. Systematyczna, oparta na dobrej jakości kosmetykach rutyna pielęgnacyjna jest podstawą młodej, świeżej cery. Jednak istnieją problemy, których kosmetyki nie rozwiążą.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Co do zasady, substancje aktywne w kosmetykach bardziej pomagają zapobiegać powstawaniu pewnych problemów niż rozwiązują już istniejące. 

Żeby zobrazować ten mechanizm – istnieją składniki aktywne, które działają przeciwzapalnie czy rozjaśniająco (czyli mają na celu zmniejszyć efekty uszkodzeń skóry przez promieniowanie UVA). Jednak istotą stosowania pielęgnacji jest wdrożenie odpowiednio wcześnie reżimu ochrony przeciwsłonecznej, co w efekcie ma nie doprowadzić do zmian skóry takich jak np. przebarwienia.

Innym przykładem jest systematyczne stosowanie produktów nawilżających. Wieloletnie zaniedbanie swojej cery poprzez niestosowanie np. kremów czy serum sprawia, że skóra przez długi czas pozostaje sucha, a co za tym idzie – szybciej uwidaczniają się zmarszczki.

Kosmetyki nie wypełnią zmarszczek

Rzecz jasna istnieją substancje lekko napinające skórę, ale jest to jedynie efekt czasowy. Jeśli faktycznie zależy nam na rozwiązaniu problemu ubytków objętości czy zmarszczek utrwalonych, należy pomyśleć o zabiegach gabinetowych z zakresu medycyny estetycznej.

Krem ani serum nie usuną znacznego nadmiaru wiotkiej skóry

W tym przypadku sprawa jest jednoznaczna – „moc” usunięcia znacznego nadmiaru wiotkiej skóry ma tylko skalpel. Istnieją kosmetyki, które dadzą minimalny efekt obkurczenia skóry, ale jest on czasowy i widoczny najczęściej przy minimalnej wiotkości.

Kosmetyki nie skorygują blizn potrądzikowych

Do rozwiązania problemu blizn potrądzikowych potrzebna jest o wiele bardziej agresywna technologia niż kosmetyki, która będzie ingerować w głębokie warstwy skóry właściwej. Lekarz zajmujący się medycyną estetyczną, po zbadaniu pacjenta, zaproponuje odpowiedni tor terapii. Korekta blizn potrądzikowych często wymaga kombinacji różnych metod i bezwzględnego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Balsam, krem ani serum nie usuną „pajączków”

Pajączki to trwale poszerzone, czerwone, drobne naczynia w obrębie skóry. W takiej sytuacji może pomóc jedynie specjalista -np. flebolog, który może zaproponować różne metody korekcji czy leczenia wspomnianych niedoskonałości.

Udostępnij:

Instagram
WhatsApp
Pinterest