rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | -10% PRZY ZAKUPIE DOWOLNYCH 5 PRODUKTÓW

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

SKÓRA TŁUSTA/PROBLEMATYCZNA – NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W PIELĘGNACJI

Skóra tłusta to skóra wydzielająca dużo sebum, predysponowana do „świecenia”, z tendencją do „zapychania” porów i powstawania niedoskonałości w formie krost, grudek, zaskórników. Właścicielki i właściciele takiej skóry mają problemy z doborem lekkich kosmetyków, które nie pogorszą stanu cery. Celem domowej pielęgnacji skóry tłustej jest normalizacja pracy gruczołów łojowych, zmniejszenie świecenia, z jednoczesnym nawilżeniem. W tym artykule dowiesz się, czego unikać, mając skórę tłustą.

1. Nadużywanie produktów złuszczających, w tym peelingów mechanicznych

Nadmierne złuszczanie naskórka powoduje, że zaburzeniu ulega bariera hydrolipidowa skóry, w konsekwencji cera „broni się” przed tym, wydzielając jeszcze więcej sebum, będąc bardziej wrażliwa na podrażnienia i mniej tolerująca składniki aktywne w kosmetykach. 

2. „Wyciskanie” zmianach zapalnych i zaskórników

Takie postępowanie to prosta droga do powstawania przebarwień pozapalnych i blizn

3. Nakładanie „ciężkich”, matujących podkładów na wiele godzin

Część osób używa bardzo matujących podkładów, które mają za zadanie zakamuflować niedoskonałości. Efekt często jest odwrotny – skóra pod grubą warstwą ciężkiego podkładu nie ma możliwości „oddychać”, gromadzi sebum i końcowy efekt jest odwrotny do zamierzonego.

4. Pomijanie części ważnych kosmetyków w codziennej rutynie pielęgnacyjnej

Zdarza się, że pomija się ważne kosmetyki podczas pielęgnacji, „żeby nie obciążać cery”. Jednym z największych błędów w pielęgnacji cery tłustej jest nie używanie kosmetyków nawilżających i odbudowujących barierę hydrolipidową. Skóra tłusta również wymaga stosowania kremu nawilżającego

5. Brak częstej zmiany pościeli i ręczników do wycierania twarzy

Na poszewkach i ręcznikach znajdują się brud, kurz, sebum, fragmenty naskórka, bakterie i inne mikroorganizmy. Jeśli nie wymieniamy ręczników i pościeli odpowiednio często – wszystko to trafia na naszą wrażliwą skórę i jest prostym sposobem do pogłębiania problemów z cerą.

6. Stosowanie „domowych sposobów”, które nie mają potwierdzonej skuteczności

Rozpowszechnione jest nakładanie pasty do zębów na wypryski oraz automanipulacje („wyciskanie”, „wyduszanie”) zmian zapalnych i zaskórników. Sposoby te nie mają potwierdzonej skuteczności, a mogą bardzo zaszkodzić.

7. Ignorowanie objawów chorobowych i opóźnianie wizyty u lekarza

Trądzik jest chorobą i należy ją leczyć pod kontrolą dermatologa. Jeśli stan naszej skóry nas niepokoi, nie pomaga wdrożenie prawidłowej pielęgnacji domowej, występują problemy z gojeniem zmian zapalnych albo jest ich bardzo dużo, należy zasięgnąć opinii specjalisty, być może wymagane jest leczenie i/lub zabiegi gabinetowe.

– – –

Udostępnij:

Instagram
WhatsApp
Pinterest