rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | -10% PRZY ZAKUPIE DOWOLNYCH 5 PRODUKTÓW

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

NIACYNAMID W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

Niacynamid zyskał znaczną popularność w dziedzinie pielęgnacji skóry dzięki swoim wszechstronnym korzyściom. W tym artykule dowiesz się, jak działa niacynamid oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów z tym składnikiem aktywnym.

Niacynamid – efekty działania

Zbilansowane stężenie niacynamidu w produktach do pielęgnacji skóry może przynieść znaczne korzyści, takie jak:

  • poprawa bariery skórnej, 
  • redukcja zaczerwienień, 
  • wygładzenie drobnych linii i zmarszczek,
  • regulacja produkcji sebum.  

Niacynamid wspomaga syntezę ceramidów, wzmacniając barierę skórną i zwiększając zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. Działa przeciwzapalnie, co może przynieść ulgę skórze wrażliwej oraz skórze z różnego rodzaju podrażnieniami czy stanami zapalnymi.

Badania potwierdzają skuteczność niacynamidu

Analizując badanie przeprowadzone przez D.L.Bissett, J.E. Oblong, C.A.Berge i sfinansowane przez The Procter&Gamble Company, Miami Valley Laboratories, zaobserwowano przy miejscowym stosowaniu 5% niacynamidu redukcję przebarwień ( znaczące efekty po 8 tygodniach stosowania ) oraz zmniejszenie zaczerwienienia twarzy ( po 12 tygodniach ).

Wybór odpowiednich produktów z niacynamidem

Przy wyborze produktów z niacynamidem, warto zwrócić uwagę na stężenie tej substancji, które ma kluczowe znaczenie w jego skuteczności oraz na inne składniki aktywne zawarte w produktach, które stosujemy. Dla przykładu, niacynamid może być stosowany razem z kwasami AHA/BHA, retinolem, czy witaminą C, ale ważne jest, aby odpowiednio dobrać ich stężenie i pory stosowania. 

Jego wszechstronne korzyści sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany w formułach produktów kosmetycznych, począwszy od kremów nawilżających, przez serum. W kosmetykach Rue de Skin niacynamid w serum został użyty w aż 10%, natomiast w kremie nawilżającym w 3%.

Źródła:

Wohlrab J, Kreft D. Niacinamide – mechanisms of action and its topical use in dermatology. Skin Pharmacol Physiol. 2014

Bissett DL, Oblong JE, Berge CA. Niacinamide: A B vitamin that improves aging facial skin appearance. Dermatol Surg. 2005

AKTUALNOŚCI