rue de skin logo czarne
Szukaj
Close this search box.

Darmowa wysyłka od 690 zł. | od 5 dowolnych produktów -10%

Szukaj
Close this search box.
Rue De Skin Linia Regime

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ DO LASEROTERAPII?

Laseroterapia, którą w medycynie estetycznej zastosowano po raz pierwszy w latach sześćdziesiątych minionego wieku, stała się obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych metod do walki z problemami skórnymi, poprawy jej kondycji i wyglądu. Rozpoczynająca się nieuchronnie jesień jest to zaś okres, kiedy warto pomyśleć o wykonaniu zabiegów laserowych, których część z nas unika latem. Mimo, że w rękach doświadczonego specjalisty zabiegi są bezpieczne, wymagają one jednak szczególnego przygotowania. O czym należy pamiętać, czego unikać i na co zwrócić uwagę?

Zacznij przygotowywać skórę już kilka tygodni wcześniej

Przygotowania do laseroterapii należy rozpocząć już kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. Przede wszystkim na cztery, a nawet sześć tygodni zrezygnuj z opalania, w tym z wizyt w solarium. Dlaczego? Ekspozycja na słońce nie tylko powoduje wysuszenie skóry, która staje się przez to znacznie bardziej wrażliwa, ale też wynika to wprost z istoty działania lasera. Wiązka światła niektórych laserów oddziałuje bowiem na barwnik, czyli melaninę, która niejako wychwytuje laser. Im go więcej, tym działanie lasera silniejsze w miejscu nagromadzenia. Ponadto, opalona skóra będzie bardziej predysponowana do powstania przebarwień pozapalnych.

Na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem z użyciem lasera zaprzestań stosowania niektórych substancji. Pamiętaj, że działanie fotouczulające mają np. dziurawiec, rumianek, nagietek, czy pokrzywa, z których również zrezygnuj przed laseroterapią. Czasami konieczne jest także odstawienie kremów z witaminą A  oraz kwasami AHA/BHA – jeśli masz wątpliwości, jakich kosmetyków nie możesz używać przed planowaną laseroterapią, skonsultuj to z lekarzem, który ma wykonać u Ciebie dany zabieg. Co ważne, powstrzymać powinnaś się też od suplementacji tych składników. 

Warto też pamiętać, że skóra, która ma zostać poddana działaniu lasera, nie powinna być poddawana innym zabiegom. Należy zrezygnować przede wszystkim z peelingów chemicznych i mechanicznych, a jeśli zaplanowałaś wstrzyknięcie botoksu, koniecznie wykonaj go co najmniej 2 tygodnie wcześniej. 

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to jeden z zabiegów z wykorzystaniem lasera, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Jeśli zdecydowałaś się na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, musisz pamiętać o wszystkich ogólnych zasadach, dotyczących przygotowania do laseroterapii. Dodatkowo musisz też przestrzegać kilku innych. Przede wszystkim na miesiąc przed depilacją laserową nie usuwaj włosków pęsetą, depilatorem elektrycznym, woskiem ani pastą cukrową. Bezpiecznie możesz jednak używać maszynki do golenia. 

Powinnaś też szczególnie zadbać o nawilżenie depilowanej części ciała, regularnie stosując kremy i balsamy nawilżające. Po goleniu warto sięgać zaś po specjalnie produkty, które pozwolą uniknąć ci podrażnienia skóry i wesprą regenerację naskórka.

O czym pamiętać w dniu zabiegu?

Bezwzględnie zabronione jest również spożywanie alkoholu. Koniecznie przyjrzyj się swojej skórze. Nie powinna być ona podrażniona, a dodatkowo ważne, aby wolna od jakichkolwiek zmian alergicznych, wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych. Jeśli na skórze pojawi się np. opryszczka, jest ona bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem lasera.

Skóra twarzy powinna być dokładnie oczyszczona. Jeśli to możliwe, zrezygnuj z makijażu – wprawdzie tuż przed zabiegiem specjalista odpowiednio przygotuje skórę, nie ma jednak większego sensu jej obciążać. Jeżeli zabieg będzie polegał na depilacji laserowej, pamiętaj o dokładnym ogoleniu włosków, starając się nie podrażnić i nie zranić.

Nie zapominaj o przeciwwskazaniach!

Mimo że laseroterapia uznawana jest za bezpieczny zabieg, istnieje szereg okoliczności, które wykluczają jej wykonanie. Nie bagatelizuj zatem wywiadu lekarskiego, który przeprowadzi z tobą specjalista na wizycie poprzedzającej, a jeśli twój stan zdrowia uległ zmianie, poinformuj go o tym w dniu zabiegu.

Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania laseroterapii zalicza się aktywne choroby nowotworowe, nieuregulowaną cukrzycę, okres przyjmowania niektórych leków, przewlekłe choroby skóry, niektóre choroby autoimmunologiczne, padaczkę i wszczepiony rozrusznik serca. Zabiegów z użyciem lasera nie wykonuje się również u kobiet w trakcie laktacji oraz ciężarnych. Upewnij się zatem, że nie jesteś w tej grupie.  

Udostępnij:

Instagram
WhatsApp
Pinterest